CZ EN
 +420 234 221 371   |    cmku@cmku.cz   |  

Nejbližší akce

Další akce

Tanec se psem

Podstatou je sestavení choreografie různých cviků, které pes provádí za doprovodu hudby a samozřejmě psovoda. Ukázky tance můžeme vidět téměř na každé výstavě před závěrečnými soutěžemi. Tanci se psem se věnují psovodi každého věku. Ovšem ženy v této disciplíně nad muži silně převládají.

Povely jsou libovolné i když některé jsou už poměrně vžité. Měly by být krátké a výrazné, pro každý cvik a stranu se používá jiný povel. Pes musí sledovat psovoda a proto je nutné zvolit vhodnou odměnu (pamlsek či hračku) a po ukončení cviku psa ihned odměnit a pochválit. Po naučení cviků je třeba vytvořit si svou vlastní sestavu a sladit ji s hudbou a ani lidský tanečník nesmí vedle pejska působit strnule.

Klub Tance se psem České republiky byl založen v roce 1999. Klub Tance se psem České republiky (dále jen KTP ČR) vypracoval a schválil soutěžní řád, který je platný pro všechny soutěže v Tanci se psem pořádané pod záštitou KTP ČR. Činnost Klubu je ryze zájmová a veřejně prospěšná. Zájemci o výcvik Tance se psem se sdružují v Místních Klubech KTP ČR, které jsou registrovány a podporovány výborem KTP ČR a MSKS, nebo se věnují tomuto sportu idndividuálně.

Klub tance se psem
Hana Rajtšlégrová
Dvorská 92
678 01 Blansko

Internetové stránky:
www.tanecsepsem.cz

Autor: ČMKU
Vloženo: 5.5.2010Další články v této kategorii

Světová výstava Chodský pes
Mezinárodní výstava psů Špilberka a Brněnská národní výstava
Flyball
Tanec se psem
Sportovní kynologie