CZ EN
 +420 234 221 371   |    cmku@cmku.cz   |  


Úspěch české kynologie - World Champions 2016

Petr Zoubek a družstvo České republiky jsou mistry světa v podzimním FT kontinentálních ohařů

 

MS  v lovu s ohaři, se koná každoročně podle zkušebního řádu pro Podzimní Field Trial ohařů – britských i kontinentálních, nebo lépe stavěcích psů, rozšířený o přinášení kachny z hluboké vody se konalo tento týden v Dánsku.

Mistrovství světa v lovu s ohaři pořádá F.I.D.C. / Federazione Italiana Della Caccia / se sídlem v Římě. Lovecká organizace, která není členem FCI, ale spřátelenou tolerovanou organizací. Soutěž je pořádána v dikci zkušebních řádů FCI, a zástupci jednotlivých zemí jsou často členové různých komisí FCI. Naši zemi zde v minulosti zastupovali například Ing. Jaromír Dostál, Drsc., Josef Němec a MUDr. Vlastimil Novotný, kteří svou prací motivovali české kynology k účasti na této akci a také podporovali v podobě organizace materiálního zajištění .

Dokonce před dvaceti , v roce 1996, F.I.D.C.  pořádala tuto akci  v naší republice - ve Zlíně.

Mezi britskými plemeny se v nedávné minulosti , v roce 2010, stala mistryní světa Vladimíra Dvořáková s anglickým setrem Fino Vis Tranquilla.

Letos poprvé dosáhli na nejvyšší příčky čeští vůdci se svými kontinentálními ohaři.

MS se koná ve dvou dnech a každou zemi reprezentuje maximálně čtyřčlenné družstvo- 4 ohařů. První den bodoval Petr Zoubek a pes  NKO Wind Gollo z Kvítele, získali ocenění dobře. Druhý den potom Miroslav Kalík s německým dlouhosrstým ohařem Duro získali ocenění výborně a Petr Zoubek se svým NKO – Arco od Cikánského potoka získali ocenění výborně, CACT a CACIT.

Tyto výsledky znamenaly pro  Petra Zoubka s Arcem  titul mistrů světa.  Spolu s výsledky Miroslava Kalíka s Durem a Petra Zoubka s Wind Gollo byly proměněny i v titul mistrů světa družstev pro Českou republiku. Tedy double pro Českou republiku.  Moc  gratulujeme!

Připojený soubor: 253-dalsi-uspech-ceske-kynologie-world-champions-2016.pdf
Vloženo: 28.10.2016Další články v této kategorii

Byl přidán zápis společného zasedání P ČMKU a DR ČMKU
Byl přidán zápis řádného zasedání P ČMKU
Byl přidán zápis řádného zasedání P ČMKU
Zápisová čísla pro vrhy narozené od 1.1.2023
Plemenná kniha