CZ EN
 +420 234 221 371   |    cmku@cmku.cz   |  


Novinky

3.5.2021
Vážení vystavovatelé,
Velice se omlouváme za informační prodlevu. Jednání byla opravdu intenzivní a náročná. S ohledem na jejich výsledek jsme se snad konečně dobrali k finálnímu datu konání Brněnské národní výstavy a mezinárodní výstavy Špilberka.

Nový termín výše uvedených výstav byl stanoven na 4. – 6.6.2021.
4.6.2021 – Brněnská národní výstava psů
5. – 6.6.2021 mezinárodní výstava psů Špilberka

Vše nasvědčuje tomu, že tento termín je opravdu už termínem definitivním.
Zrušení přihlášek na výše uvedené výstavy přijímáme do 10.5.2021.
Kontakt: NVP Brněnská vystava@vystavabrno.info
MVP Špilberka vystava@cmku.cz
Přeřazení ve třídách, podle věku přihlášených psů, bude provedeno automaticky bez požadavku na doplatek výstavního poplatku.

Uspořádání těchto výstav bude vyžadovat určitá omezení. Omezen bude i počet psů, kteří se budou moci výstav zúčastnit. S ohledem na možnost rušení přihlášek, vyhodnotíme po 10.5.2021 počet registrovaných psů a, pokud to situace dovolí, bude dohlašování psů na tyto výstavy znovu otevřeno. Eventuální znovuotevření přihlašování bude krátkodobé a budeme vás o něm informovat. Sledujte, prosím FB profil a webové stránky výstav.

Zároveň bychom vás chtěli informovat, že i nadále hledáme vhodný náhradní termín pro výstavu DuoCACIB Brno.
Doufáme, že dlouho očekávané rozvolnění se pozitivně dotkne i našich aktivit.
Těším se na viděnou.


Lubomír Široký
Předseda ČMKU

Připojený soubor: 543-mezinarodni-vystava-psu-spilberka-a-brnenska-narodni-vystava.pdf (157 kB)
23.3.2021
Vážení vystavovatelé,
Po dlouhých a náročných jednáních přicházíme s dobrou zprávou. Sporné momenty spojené s pořádáním Světové Výstavy Psů v Brně jsou projednány a přihlašování na světovou výstavu je znovu otevřeno.
2. uzávěrka je posunuta o 15 dní, po které bylo přihlašování pozastaveno, tj. do 15.4.2021.
Doufejme, že žádné další překážky nebude nutno překonávat a my se všichni v plném zdraví a síle sejdeme na této prestižní kynologické akci.

Lubomír Široký
Předseda ČMKU

22.3.2021
Byl přidán zápis řádného zasedání P ČMKU ze dne 18.3.2021
Odkaz: https://www.cmku.cz/data/dokumenty/2013-zapis-p-cmku-ze-dne-18.3.2021.pdf
20.3.2021
Vážení chovatelé,
v příloze uveřejňujeme odpověď ministerstva zemědělství na naše oficiální vyjádření k povinnosti chovatele vést evidenční listy vrhů štěňat. Novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání lze označit za diskriminační, neboť evidentně preferuje bezpapírový chov jedinců před papírovým chovem jedinců.
O dalším jednání Vás budeme informovat.
Široký Lubomír
předseda ČMKU

Připojený soubor: 540-evidencni-listy-vrhu.PDF (389 kB)
13.3.2021
Ve věku 66 let zemřel dne 11.3.2021 pan Jiří Novotný. Odešla velká osobnost chovu německých ovčáků. Byl kynolog a uznávaná osobnost v chovu německých ovčáku, rozhodčí a velký chovatel.
Čest jeho památce.
Lubomír Široký
8.3.2021
Vážení vystavovatelé,
s ohledem na momentální situaci a na základě jednání, která probíhají s vedením BVV, jsme nuceni dočasně pozastavit přihlašování na Světovou Výstavu Psů v Brně. Přihlašování bude znovu otevřeno po vyjasnění všech podmínek konání výstavy. Je nám to velice líto, ale bohužel je toto opatření nezbytné. Počet psů, kteří se budou moci výstavy zúčastnit, bude limitován. Limitní počet psů ale bohužel zatím neznáme.
V souvislosti s omezením počtu psů bude pravděpodobně docházet i k dalším změnám (změna rozhodčích, úprava poplatků).
Za komplikace se omlouváme; o nových skutečnostech Vás budeme průběžně informovat.

Lubomír Široký
Předseda ČMKU

1.3.2021
Dotaz na cestování mezi okresy – kynologie
Českomoravská kynologická unie, z.s. jako zastřešující organizace čistokrevného chovu psů pro celou ČR se dovoluje na Vás obrátit s níže uvedenými dotazy.
V souladu s usnesením vlády č. 196 ze dne 26. 2. 2021 (dále též „Usnesení“) omezila vláda ČR s účinností od 1.3.2021 volný pohyb osob na území ČR, zejména pak osobám zakázala opustit území okresu, kde má osoba bydliště. Za tohoto stavu jsme dotazováni ze strany našich chovatelů na možná omezení v souvislosti s jejich chovatelskou činností, která je ve valné většině zájmová. Jedná se zejména o tyto dotazy:

Připojený soubor: 537-dopis-cestovani-mezi-okresy.pdf (149 kB)
24.2.2021
Vážení vystavovatelé,
po usilovném jednání o novém termínu Brněnské národní výstavy a mezinárodní výstavy Špilberka máme snad poslední termín.
Nový termín výše uvedených výstav byl stanoven na 14. – 16.5.2021.
14.5.2021 – Brněnská národní výstava psů
15. – 16.5.2021 mezinárodní výstava psů Špilberka
Doufáme, že tento termín už bude termínem definitivním.
Zrušení přihlášek na výše uvedených výstav přijímáme do 31.3.2021.
Kontakt: NVP Brněnská vystava@vystavabrno.info
MVP Špilberka vystava@cmku.cz
Přeřazení ve třídách, podle věku přihlášených psů, bude provedeno automaticky bez požadavku na doplatek výstavního poplatku.
Uspořádání těchto výstav bude vyžadovat určitá omezení. Omezen bude i počet psů, kteří se budou moci výstav zúčastnit. S ohledem na možnost rušení přihlášek, vyhodnotíme po 31.3.2021 počet registrovaných psů a, pokud to situace dovolí, bude dohlašování psů na tyto výstavy znovu otevřeno. Eventuální znovuotevření přihlašování bude krátkodobé a budeme vás o něm informovat. Sledujte, prosím FB profil a webové stránky výstav.

Zároveň bychom vás chtěli informovat, že i nadále hledáme vhodný náhradní termín pro výstavu DuoCACIB Brno.

Doufáme, že přicházející jaro přinese i pozitivní vývoj situace a umožní nám setkat se co nejdříve v přátelské atmosféře na našich výstavách.

Lubomír Široký
Předseda ČMKU


17.2.2021
Vážení vystavovatelé,
Přestože jsme udělali maximum pro pořádání výstavy v Ostravě, nastala situace, že v prostorách areálu Výstaviště Černá louka v Ostravě je zřízeno očkovací centrum a nelze zde v plánovaném dubnovém termínu uspořádat Národní výstavu psů.
Bohužel se nám nepodařilo najít pro tuto výstavu vhodný náhradní termín a jsme tudíž nucení pro rok 2021 Národní výstavu psů v Ostravě zrušit.

Lubomír Široký
Předseda ČMKU

4.2.2021
Předkládáme oficiální vyjádření právního zástupce ČMKU k povinnosti chovatele vést evidenční listy vrhů štěňat.
Novelu zákona na ochranu zvířat proti týrání lze označit za diskriminační, neboť evidentně preferuje bezpapírový chov jedinců před papírovým chovem jedinců, což lze za osoby pohybující se v tomto prostředí označit jako jev nežádoucí.
ČMKU a autor dávají svolení tento dopis šířit.

Připojený soubor: 534-evidencni-listy-chovatele.pdf (654 kB)
1.2.2021
Vážení vystavovatelé,
Je nám velice líto, ale ani přes naše usilovná jednání jsme neobdrželi souhlas s upořádáním národní výstavy Brněnská a mezinárodní výstavy Špilberka v termínu 12.-14.2.2021.
Není naším plánem výstavy rušit. Hledáme pro tyto výstavy náhradní termín, o kterém vás budeme včas informovat. Přihlašování pro tyto výstavy nebude znovu otevřeno. Zrušení přihlášek na výše uvedené výstavy přijímáme do 28.2.2021.
Kontakt: NVP Brněnská vystava@vystavabrno.info
MVP Špilberka vystava@cmku.cz
Přeřazení ve třídách, podle věku přihlášených psů, bude provedeno automaticky bez požadavku na doplatek výstavního poplatku.
Zároveň bychom vás chtěli informovat, že přihlašování na výstavu DuoCACIB Brno zatím nebude otevřeno. Eventuální přesun výstavy na pozdější termín nebo její případné zrušení je stále v jednání.
Přejeme všem pevné zdraví a doufáme, že nám situace umožní potkat se co nejdříve v přátelské atmosféře na našich výstavách.
Lubomír Široký
Předseda ČMKU

29.1.2021
Vážení vystavovatelé,

vzhledem k problémům s poskytovateli platební brány GoPay jsme byli nuceni zrušit online platby kartou pro Světovou výstavu 30.9.-3.10.2021 a mezinárodní výstavu Brněnku 29.9.2021. S platností od 29.1.2021 je třeba platbu provést prostřednictvím bankovního převodu. Za nečekané komplikace se omlouváme.

Dovolujeme si upozornit, že neuhrazené přihlášky budou odmítnuty.
Výstavní výbor WDS
25.1.2021
Vážení vystavovatelé,
ČMKU stále pracuje na přípravě všech plánovaných výstav. Uděláme maximum, aby se výstavy, byť v okleštěné míře, mohly konat.
Vzhledem k dynamickému vývoji současné situace, jsme nuceni reagovat na schválená opatření operativně. Prosím, sledujte FB profil ČMKU a FB profil jednotlivých výstav. Nebudete tak zaskočeni vývojem situace a změnami.
Při pořádání výstav musíme respektovat jak vládní, tak hygienická nařízení a přizpůsobit se jim.
Spolu s vámi doufáme, že se situace co nejdříve znormalizuje a budeme si všichni společně výstavy užívat tak, jako před nástupem pandemie.

Lubomír Široký
Předseda ČMKU

23.1.2021
Ve čtvrtek 21.1.2021 zemřel pan Vladimír Kuchta, Mistr sportu. Byl významnou osobností pracovní kynologie obecně a záchranářiny zvlášť. Byl zakladatelem Svazu záchranných brigád kynologů ČR, jako rozhodčí byl uznáván nejen u nás, ale i v zahraničí. Patřil mezi zkušené kynology ochotné pomoci a poradit svým kolegům. České kynologii bude chybět.Čest jeho památce.
Vladimíra Tichá

17.1.2021
Novela Zákona na ochranu zvířat proti týrání vstupuje v platnost 1.února 2021. Novela obsahuje požadavek na "evidenční list vrhu" a informace, které je chovatel povinen předávat nabyvateli štěněte. Na webu Ministerstva zemědělství je vyvěšen závazný vzor "evidenčního listu vrhu" (viz příloha), vzor "převodního listu štěněte (viz příloha)" a vysvětlení, jak uvedené a poměrně rozsáhlé formuláře, které se vztahují i na naše chovatele, vyplňovat. ČMKU celou věc předává právníkům.
Vladimíra Tichá
Připojený soubor: 529-evidencni-listy-vrhu.pdf (276 kB)
6.1.2021
Členským subjektům:
Předsednictvo ČMKU schválilo možný přesun klubových a speciálních výstav, které se nemohly uskutečnit v r. 2020 z důvodu epidemiologické situace, na r. 2021. O přesun je třeba zažádat do 15.1.2021 na adrese novakova@cmku.cz.
6.1.2021
Členským subjektům:
Sekretariát ČMKU rozeslal informace k XVI. valné hromadě ČMKU na e-mailové adresy kontaktních osob. Prosíme, zkontrolujte Vaše schránky a věnujte pozornost zaslanému dokumentu. V případě, že e-mail nebyl doručen, zkontaktujte nás na adrese cmku@cmku.cz.
Ivana Jarošová, tajemnice ČMKU
6.1.2021
Chovatelským klubům:
Předsednictvo ČMKU prodloužilo do 31.3.2021 možnost podání žádosti o mimořádnou speciální výstavu konanou v době Světové výstavy 2021. Žádost je třeba podat se všemi náležitostmi na přiloženém formuláři a odeslat do výše uvedeného termínu na novakova@cmku.cz.
Připojený soubor: 528-mimoradne-specialni-vystavy.pdf (179 kB)
16.12.2020
Novela zákona na ochranu zvířat prošla všemi povinnými instancemi a 4.prosince 2020 vyšla ve Sbírce zákonů. Některá ustanovení se týkají i chovu psů. Upozornění na ně najdete v přiloženém článku. Novela bude platit od 1.února 2021.
Připojený soubor: 523-novela-zakona-na-ochranu-zvirat-proti-tyrani.docx (17 kB)
16.12.2020
Byl přidán zápis řádného zasedání P ČMKU ze dne 10.12.2020
Odkaz: https://www.cmku.cz/data/dokumenty/2005-zapis-p-cmku-ze-dne-10.12.2020.pdf