CZ EN
 +420 234 221 371   |    cmku@cmku.cz   |  


Smuteční oznámení

Dne 12. července 2018 zemřel náhle ve věku 61 let pan Luděk Müller.

Elitní kynolog a výborný myslivec.

Poprvé jsme se viděli na MFV v roce 1987 v Ostravě, kde předváděl na tehdejší dobu nádhernou hnědou běloušku Stela z Hoferova dvora. Ta stala pilířem prvním chovné stanice ze Śtípek. Luděk jako   první z chovatelů NKO využil otevřené hranice po roce 1989. Opakovaně Stelu nakryl psem Arco v.d. Sieben Brunnen. S jejich synem Kenny ze Štípek poprvé vyhrál MRK – bylo to  v roce 1994 v Kladrubech nad Labem. Jeho sestry Joli a Kima navázaly na svoji matku Stelu z Hoferova dvora a z Luďka se rázem stal v česku nejúspěšnější chovatel poslední dekády minulého století, každoročně produkující krásné a pracovité NKO. Kdo z kraťasářů před 20 lety by neznal jména Marko, Salgo, Sid, Atos, Cedra, Cira a řadu dalších odchovánků ze Štípek, ten nebyl v obraze. V chovatelském úsilí pokračoval až do doby dnešní. Určitě je namístě vyjmenovat krásné a šikovné jedince – možná zlomek z nich: Hera, Nougad, Tor, Trix, Trixie, Polly, Gert, trochu přeskočím řadu, na jejímž konci jsou Marley a Quesa.

Byl výborným cvičitelem ohařů. Třikrát vyhrál MRK – Keny ze Štípek, Ataman Duma Kazana a KS Marley ze Śtípek. Mnohokrát se zúčastnil úspěšně MKP, vítězství se bohužel nedočkal. Dobře pamatuji většinu psů, se kterými se zúčastnil této prestižní akce: Car od Jiříků, Nikola Zahrádky, Salgo ze Štípek, Atos ze Štípek, Ataman Duma Kazana, Gert ze Śtípek, KS Marley ze Śtípek, Quesa ze Śtípek.

Z výčtu cvičitelských úspěchů je vidět, že neprezentoval pouze psy z vlastní chovné stanice. Mezi nimi byl jeho nejoblíbenější Ataman Duma Kazana. Za zmínku také stojí, že se psem Or z Jeklíku vyhrál celostátní speciální výstavu NKO ve Slavkově u Brna v roce 1996 / ten byl synem Cara od Jiříků/.

Několikrát se mu podařilo vyhrát MMN: Fllo Plameni Pas, Marley ze Štípek,Velvet z Ochotnijskeho dvora. Stejně se stal i vítězem MFV.

 Jako jeden z prvních kraťasářů v našem státě pochopil, že k potvrzení úrovně chovu patří účast na prestižních akcích jako jsou IKP a Kleemannovy zkoušky. Pokud se dobře vzpomínám psi Atos, Nougad, Tor, Gert a Marley/ byl prezentován M. Kretkem/, stejně tak Ataman Duma Kazana byli předvedeni na IKP. KS Gert a KS Marley úspěšně na Kleemannových zkouškách.

Luděk nebyl pouze chovatel a cvičitel. Dlouhá léta byl členem kynologické komise ČMMJ, předsedou kynologické komise OMS Opava. Od roku 2007 dosud také hlavním poradcem chovu našeho Klubu krátkosrstý ohař.

Byl neúnavným organizátorem zkoušek jako MRK, MKP, ale v posledních letech také duší akce každoročně pořádané na Opavsku -  Memoriál Jitky Hromadové.

Byl vysoce kvalifikovaný rozhodčí pro výkon ohařů, jak pro lovecké zkoušky / ZV – VZ /, tak pro FT. Stejně tak výborným rozhodčím pro exteríér skupiny VII. FCI  a skupiny IV. FCI. Práci i exteriéru opravdu rozuměl.

Lidé odcházejí, ale jejich dobrá práce zůstává.                               Buď čest památce Luďka Müllera!

V Jizerním Vtelně 13.08.2018                                                   

Ing. Václav Vlasák

 

Poslední rozloučení proběhne ve čtvrtek 19. července ve 13.00 hod v areálu bažantnice Albertovec

Připojený soubor: 270-smutecni-oznameni.jpg
Autor: V. Vlasák
Vloženo: 17.7.2018Další články v této kategorii

Smutná zpráva
Petice
Smutná zpráva
Vyhledávač čipů a tetovacích čísel
Statistiky Světová výstava Amsterodam